Церебролізин®

Церебролізин® – це біотехнологічно виготовлений мультимодальний нейропептидний препарат, отриманий з очищених білків свинячого мозку. Він має сильні протекторні та репаративні терапевтичні ефекти при лікуванні інсульту, черепно-мозкових травм (ЧМТ), хвороби Альцгеймера, судинної та змішаної деменції.

Церебролізин® імітує дію природних нейротрофічних факторів. Він активує експресію ангіопоетину 1 (Ang1), який підтримує цілісність гематоенцефалічного бар'єра, має протизапальні властивості, а також сприяє утворенню та зростанню нових аксонів. Також препарат посилює експресію диференціювального морфогену Sonic Hedgehog (Shh), що стимулює експресію клітинами низки специфічних мікро-РНК, зокрема кластеру miR-17-92. Цей кластер мікро-РНК має потужні протизапальні властивості, активує кілька критично важливих регуляторних шляхів, у тому числі MTOR, PI3K/AKT, GSK3b, PTEN, VEGF, що призводить до активації створення та зростання нових аксонів. А це, своєю чергою, життєво важливо для нейронної пластичності.

В цілому, Церебролізин® посилює природні процеси відновлення нейроваскулярної одиниці. Тому терапія Церебролізином призводить до поліпшення функціонального відновлення, запобігання розвитку деменції, прискорення ранньої мобілізації, зниження вираженості початкового неврологічного дефіциту, підвищення частоти виживання пацієнтів.

Пацієнти, які отримують лікування Церебролізином, здатні приступити до реабілітаційних заходів раніше та виконують їх якісніше. Також препарат показав добрі результати при комбінуванні з іншими препаратами, які призначаються під час реабілітації хворих. Зокрема з рекомбінантним тканинним активатором плазміногену (rt-PA), який застосовується при терапії інсульту.

Дані рандомізованих плацебо-контрольованих клінічних та постмаркетингових досліджень підтвердили сприятливе співвідношення користі та ризиків при застосуванні Церебролізину. У більшості досліджень групи Церебролізину та плацебо статистично не відрізнялися за профілем безпеки. Тому препарат визнаний безпечним, якщо застосовується відповідно до інструкції.