15.02.2018

Обласне товариство неврологів Закарпаття в Ужгороді

13 лютого в  Ужгороді відбулось засідання обласного товариства неврологів Закарпаття, в якому взяли участь більш ніж 60 фахівців області.

Розпочав захід професор кафедри неврології УНУ Олександр Романович Пулик. Доповідь стосувалась статистичних даних по інсульту, хворобі Паркінсона, розсіяного склерозу у районах Закарпаття за 2017 рік. В заключному слові професор Пулик О. Р. коротко нагадав про сучасні напрямки терапії постінсультних когнитивних порушень, наголосивши на доведеній у рандомізованих міжнародних дослідженнях ефективності Церебролізину з курсовим дозуванням 30 мл на добу протягом 21 дня.

Доповідь завідуючого кафедрою неврології УНУ, доктора медичних наук, професора Михайла Михайловича Ороса була присвячена сучасним можливостям лікування ішемічного інсульту. Проблема ведення пацієнтів після перенесених гострих неврологічних катастроф гостро стоїть в цілому світі. Окремий блок лекції стосувався покращення нейровідновлення після інсульту фармакологічними засобами разом з фізичною реабілітацією. Професором був презентований метааналіз рандомізованих клінічних досліджень ефективності та безпеки Церебролізину  в ранньому періоді реабілітації після інсульту, який був опублікований у листопаді 2017 року в журналі «Neurological Sciences». В метаналізі було проаналізовано 9 рандомізованих клінічних плацебо-контрольованих досліджень, в яких приймали участь 1879 пацієнтів з ішемічним інсультом. У своїй доповіді Михайло Михайлович зробив акцент на основних висновках метааналізу:

1. Аналіз за шкалою NIHSS на 30-й день (або 21-й день) вказує на статистично достовірну перевагу Церебролізину над плацебо (P <0,0001)

2. Найбільш виражений вплив Церебролізину на покращення оцінки по шкалі NIHSS на 30-й день спостерігається у групі пацієнтів з інсультом середньої важкості та важким (NIHSS >12)

3. Аналіз за модифікованою шкалою Ренкіна на 90-й день демонструє достовірну (P = 0,0118) перевагу Церебролізину у групі пацієнтів з інсультом середньої важкості та важким (NIHSS >12)

Михайло Михайлович підкреслив, що Церебролізин створює найбільш сприятливі умови для стимуляції пластичності та рухового відновлення у пацієнтів після інсульту.

Доповіді викликали живий інтерес аудиторії.