10.12.2018

Науково-практична конференція в Черкасах

30 листопада 2018 року у Черкасах напередодні Міжнародного дня невролога за ініціативою головного позаштатного невропатолога ДОЗ та МП, завідуючої неврологічного відділення для хворих з порушенням мозкового кровообігу Яковлевої Наталі Володимирівни відбулася Науково-практична конференція на тему: «СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ЛІКУВАННЯ У НЕВРОЛОГІЇ» за підтримкою компанії «ЕВЕР Нейро Фарма».

На базі 3-ї міської клінічної лікарні швидкої допомоги зібралися лікарі невкладної допомоги, неврологи, нейрохірурги, психіатри, сімейні лікарі і терапевти міста та області.

Відкрила конференцію вітальним словом Яковлева Наталя Володимирівна, висловлюючи подяку всім присутнім та наголошуючи, що для досягнення ефективних результатів в профілактиці, лікуванні, реабілітації хворих на ЦВЗ необхідна продуктивна співпраця команди фахівців.
Головна тема конференції: «Лікування гострого періоду ішемічного інсульту, сучасні рекомендації» була розкрита вельмишановною Міщенко Тамарою  Сергіївною, доктором медичних наук, професором, керівником кафедри клінічної неврології Харківського Національного університету, Головним науковим співробітником ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України».

У доповіді особливу увагу звернено на нові Австрійські клінічні рекомендації по реабілітації після інсульту, в яких Церебролізин - єдиний рекомендований препарат для нейрорегенеративної терапії, що ґрунтується на доказовій базі.

В підтвердження необхідності призначення Церебролізину в постінсультний період реабілітації виступив доктор медичних наук, професор, завідуючий відділом судинної патології мозку та реабілітації ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України» Міщенко Владислав Миколайович з доповіддю: «Реабілітація пацієнтів після інсульту, огляд останніх рекомендацій».

Владислав Миколайович відмітив, що призначення Церебролізину в поєднанні з реабілітаційними заходами достовірно покращує відновлення рухових функцій у пацієнтів після інсульту, найбільш виражене поліпшення спостерігалося в групі пацієнтів з важким їх порушенням. Застосування Церебролізину дозволило досягти регресу неврологічного дефіциту на 30-й (або 21-й) день (оцінка за шкалою інсульту Національного інституту здоров'я США) в порівнянні з вихідним рівнем.

Більш того, при оцінці за модифікованою шкалою Ренкіна на 90-й день спостерігалося достовірне поліпшення функціонального результату у пацієнтів зі ступенем тяжкості інсульту від середнього до тяжкого. Безпека застосування Церебролізину була порівнянна з такою у плацебо з тенденцією до зниження смертності на 19%.

Під час дискусії Тамара Сергіївна сфокусувала увагу на призначенні Церебролізину у дозі 30 мл як найбільш ефективної та науково доведеної, що підтверджено власним досвідом і акцентовано у доповідях.

По завершенню заходу почесні гості Тамара Сергіївна та Владислав Миколайович отримала чудові букети з нагоди свята від Наталі Володимирівни та подяку за продуктивний день від усіх присутніх.

Дякуємо за участь і співпрацю!

Бажаємо успіхів та натхнення !