Внимание!

Информация на сайте доступна только для специалистов здравоохранения.

Пожалуйста, подтвердите, что Вы являетесь специалистом здравоохранения.

ВНИМАНИЕ! Компания снимает с себя ответственность за предоставление информации о рецептурном препарате в случае, если при подтверждении статуса специалиста сферы здравоохранения, лицо таковым не является.

Да, являюсь специалистом в области здравоохранения

Церебролизин, ЭВЕР
13.04.2016

Вплив препарату Церебролізин на ЕЕГ-показники цереброваскулярних порушень у пацієнтів з «німими» інфарктами мозку

Категория: Инсульт

Міщенко В.М., Нікішкова І.М.

Для оцінки ефективності терапії пацієнтів з асимптомними ураженнями мозку, такими як «німі» інфаркти мозку (НІМ), може використовуватися низка ЕЕГ-показників, оскільки між параметрами ЕЕГ та показниками нейронального метаболізму існує кореляція, а послідовність прогресуючих змін ЕЕГ пов’язана як з ішемією, що триває, так і з відновленням після ішемічної події. Аналіз впливу 3-тижневого курсу терапії препаратом Церебролізин (на фоні базисної терапії) на біоелектричну активність мозку був проведений 36 пацієнтам (середній вік 54,00 ± 3,22 року) з МРТ-ознаками поодинокого НІМ та 24 пацієнтам (середній вік 67,89 ± 1,84 року) з МРТ-ознаками множинних НІМ. Під час дослідження було показано, що для оцінки ефективності лікування пацієнтів з асимптомними ураженнями мозку можуть слугувати ЕЕГ-кореляти порушень церебрального кровообігу...

Згідно з даними більшості досліджених показників ЕЕГ, препарат Церебролізин мав позитивний і дифузний характер впливу на рівень біоелектричної активності мозку пацієнтів з НІМ. У хворих з асимптомними ураженнями мозку найбільш чутливими до терапії виявилися BSI та ЕЕГ-показники, що пов’язані з нейрональною активністю джерел α-ритму.

Асимптомність «німих» інфарктів мозку (НІМ), особливо поширених серед осіб похилого віку, з одного боку, підвищує ризик неврологічного погіршення аж до інсульту, з другого - утруднює оцінку ефективності терапевтичних заходів. Одним із зручних, неінвазивних та невитратних методів оцінки стану цереброваскулярної системи мозку у випадку пацієнтів з НІМ може бути електроенцефалографія (ЕЕГ). Було показано, що між параметрами ЕЕГ та показниками нейронального метаболізму існує кореляція, а послідовність прогресуючих змін ЕЕГ пов’язана з ішемією, що триває, та з відновленням після ішемічної події. Отже, використання кількісної ЕЕГ (кЕЕГ) дає можливість виявити ішемію мозку на потенційно оборотній стадії, що може сприяти початку або зміні терапії для запобігання інсульту та покращення кінця хвороби.


Завантажити статтю повністю (формат *pdf) >>>