Внимание!

Информация на сайте доступна только для специалистов здравоохранения.

Пожалуйста, подтвердите, что Вы являетесь специалистом здравоохранения.

ВНИМАНИЕ! Компания снимает с себя ответственность за предоставление информации о рецептурном препарате в случае, если при подтверждении статуса специалиста сферы здравоохранения, лицо таковым не является.

Да, являюсь специалистом в области здравоохранения

Церебролизин, ЭВЕР
30.10.2017

Товариство неврологів в Білій Церкві

Категория: Мероприятия

В місті Біла Церква відбулося товариство неврологів за підтримки Представництва «ЕВЕР Нейро Фарма ГмбХ». Головною темою було питання ведення пацієнтів з ішемічним інсультом в гострий період та період реабілітації. 

Для розкриття даної проблеми зі своєю доповіддю «Європейські критерії надання допомоги пацієнтам з інсультом. Європейський досвід нейропротекції», виступила завідуюча інсультним блоком неврологічного відділення Київської обласної клінічної лікарні №1, кандидат медичних наук Чемер Наталія Михайлівна. Наталія Михайлівна поділилася з лікарями інформацією, яка звучала на конференції ESO в Празі в травні 2017року, а саме у допоповіді професора Д. Мурешану (віце-президента EFNRS і голови направлення нейрореабілітації в EAN) який наголосив на необхідності нейропротекції вже в гострому періоді інсульту. Наголос був також поставлений на рекомендацію проведення інтенсивної реабілітації якомога раніше після початку інсульту для раннього покращення ADL і в допомозі соціальній адаптації пацієнта. Мультидисциплінарну групу реабалітації необхідно використовувати при інтенсивній реабілітації як в інсультному блоці, так і реабілітаційних центрах. Для фармакологічної підтримки в період ранньої реабілітації потрібно застосовувати препарати, які мають мультимодальний механізм. Було доказано в досліджені CARS високу ефективність комбінованої реабілітації, яка включає стандартну ранню реабілітацію в поєднані з Церебролізином в дозі 30 мл на добу протягом 21 дня, починаючи в період 24-72 години після ішемічного інсульту. Результати дослідження продемонстрували статистично достовірне покращення відновлення моторної функції верхніх кінцівок по шкалі ARAT на 88% в групі Церебролізина®, в три рази більше пацієнтів досягали повної функціональної незалежності, раннє відновлення спостерігалось вже з 14 дня, і все це в порівняні з групою плацебо.  Жвавий інтерес викликала інформація, взята із доповіді доктора Мілана Воско (керівник інсультного підрозділу клініки Кеплер, Австрія). Оптимальним місцем для надання спеціалізованої медичної допомоги пацієнтам з інсультом є спеціалізоване інсультне відділення з професійним персоналом. Важливим аспектом в лікуванні є застосування лікарьких засобів з мультимодальною дією, з досягненими вагомими результатами. Що і продемонстрував Церебролізин® в маштабному рандомізованому клінічному досліджені CASTA у пацієнтів в гострій стадії ішемічного інсульту. В своїй практиці Мілан Воско використовує Церебролізин як в гострий період, так і період реабілітації ішемічного інсульту.

В завершенні Наталія Михайлівна доповіла про проект ESO-EAST і заповнення регістра інсультних пацієнтів RES-Q, в якому також приймали участь лікарі неврологи м. Біла Церква, що є вагомим кроком в напрямку ведення в лікувальну практику кращих європейських стандартів.

Після завершення доповіді лікарі відвідали майстер-клас з написання картин. Емоції переповняли всіх, тому що це був їх перший досвід. Але яке було здивування, коли роботи були готові, вони захоплювали погляд. Цього неможливо передати словами. Учасники заходу наголосили, що даний процес - це чудовий спосіб для пацієнтів з перенесеним інсультом в період реабілітації у відновлені дрібної моторики рук та в піднесені їх емоційного стану і подякували за отримані позитивні емоції.