Внимание!

Информация на сайте доступна только для специалистов здравоохранения.

Пожалуйста, подтвердите, что Вы являетесь специалистом здравоохранения.

ВНИМАНИЕ! Компания снимает с себя ответственность за предоставление информации о рецептурном препарате в случае, если при подтверждении статуса специалиста сферы здравоохранения, лицо таковым не является.

Да, являюсь специалистом в области здравоохранения

Церебролизин, ЭВЕР
25.10.2014

Розширене засідання регіонального товариства неврологів

Категория: Инсульт

20 жовтня в м. Черкаси, за ініціативою головного міського невролога Наталії Володимірівни Яковлєвої відбулося розширене товариство неврологів, терапевтів, сімейних лікарів, присвяченне Всесвітньому дню боротьби з інсультом.

Захід пройшов за участю 70 лікарів м. Черкаси та деяких районних центрів.
З науковою доповіддю виступив кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології НМУ ім. Богомольця Володимир Степанович Мельник. Тема доповіді: «Сучасні аспекти реабілітації пацієнтів, що перенесли інсульт».

Лектор розглянув важливі теоретичні та практичні питання покращення постінсультного відновлення хворих, зокрема, сучасний зарубіжний та український досвід, що ґрунтується на висновках доказової медицини.

Володимир Степанович розповів аудиторії про перспективні лікувальні стратегії, що здатні оптимізувати реабілітацію пацієнтів з гострим інсультом.
Однією з таких стратегій є рання мобілізація, яка, за даними багатьох досліджень, значно покращує рухову, когнітивну та загальну реабілітацію. В той же час, в сучасній інсультології існують перевірені лікувальні методики, які підсилюють ефект основного лікування, зокрема,  мультимодальна нейротрофічна терапія. Так, згідно с результатами міжнародного рандомізованого клінічного дослідження CERELYSE, застосування нейротрофічного препарату з мультимодальною дією Церебролізин в комбінації з альтеплазою в перші години захворювання достовірно прискорює та розширює функціональне відновлення пацієнтів за шкалою NIHSS  в порівнянні із плацебо.

За даними іншого міжнародного РКІ CASTA Церебролізин в порівнянні з плацебо на 90-й день достовірно покращує прогноз при більш тяжкому інсульті (більше 12 балів за шкалою NIHSS), зокрема підвищує виживаність на 9,7% та прискорює функціональне відновлення на 3 бали за NIHSS.

Причому ефект Церебролізину відзначався вже з 10-го дня захворювання.
Таким чином, терапія Церебролізином у вигляді компонента патогенетичного лікування гострого інсульту сьогодні вважається безпечною та такою, що здатна покращувати функціональне відновлення пацієнтів, починаючи з раннього реабілітаційного періоду.

В цілому, за думкою організаторів та учасників засідання, захід був дуже актуальним та корисним для практичних лікарів.