Внимание!

Информация на сайте доступна только для специалистов здравоохранения.

Пожалуйста, подтвердите, что Вы являетесь специалистом здравоохранения.

ВНИМАНИЕ! Компания снимает с себя ответственность за предоставление информации о рецептурном препарате в случае, если при подтверждении статуса специалиста сферы здравоохранения, лицо таковым не является.

Да, являюсь специалистом в области здравоохранения

Церебролизин, ЭВЕР
12.12.2010

Регіональна конференція неврологів і нейрохірургів

Категория: Инсульт, Деменция

26 листопада 2010 року в м. Хмельницький  відбулась регіональна міждисциплінарна конференція, присвячена сучасним стратегіям лікування гострих порушень мозкового кровообігу. Присутніми були неврологи і нейрохірурги Хмельницької і Тернопільської областей, близько 90 учасників. На конференції обговорювались питання сучасних підходів до лікування гострих порушень мозкового кровообігу.

Професор Смоланка В.І. проаналізував підходи і можливості лікування ішемічних і геморагічних інсультів. Були озвучені  не рекомендовані (згідно міжнародних рекомендацій і на основі доказової бази) до використання при ішемічному інсульті препарати: ніцерголін, пентоксифілін, пірацетам, прекурсори холіну, сорбітол, маніт, еуфілін, кофеїн, актовегін, кортикостероїди, великі дози гепаринів, блокатори кальцієвих каналів. Одним з найбільш  ефективних і перспективних методів лікування, який сприяє зменшенню інвалідизації пацієнтів з ішемічним інсультом, проф. Смоланка вважає нейропротекцію. Препаратом вибору моно- чи комбінованої нейропротекції професор вважає Церебролізин, при умові використання його з перших годин захворювання в дозах 30-50 мл. на добу. Професор Смоланка озвучив позитивні результати дослідження CASTA (застосування церебролізину в найгостріший період інсульту в дозі 30 мл.)

Провідний невролог Вінниці Височанська Т.Г. розповіла про досвід застосування тромболізису у пацієнтів з ішемічним інсультом, наголосивши на ефективності і одночасно - обмеженнях для широкого застосування даного методу (етіологія процесу, час поступлення в стаціонар, супутня патологія, ін.). Натомість застосування Церебролізину вважає доцільним практично у всіх пацієнтів з гострим порушенням мозкового кровообігу. Досвід використання Церебролізину в очолюваному Височанською спеціалізованому судинному відділенні дає підстави рекомендувати Церебролізин в найгостріший період інсульту в дозах 20 - 30 мл., курсом – не менше 10 днів, з подальшим застосуванням в дозі 10 мл. на 20 – 30 днів з метою реабілітації. Повторні курси 2 – 3 рази на рік.

При обговоренні і в кулуарах всі учасники обласного зібрання були одностайні в думці, що Церебролізин був і залишається препаратом вибору для лікування різної цереброваскулярної патології