Внимание!

Информация на сайте доступна только для специалистов здравоохранения.

Пожалуйста, подтвердите, что Вы являетесь специалистом здравоохранения.

ВНИМАНИЕ! Компания снимает с себя ответственность за предоставление информации о рецептурном препарате в случае, если при подтверждении статуса специалиста сферы здравоохранения, лицо таковым не является.

Да, являюсь специалистом в области здравоохранения

Церебролизин, ЭВЕР
12.02.2010

Регіональна конференція неврологів і нейрохірургів

Категория: Инсульт

04 лютого 2010 року в м. Івано-Франківськ відбулась регіональна міждисциплінарна конференція, присвячена сучасним стратегіям лікування гострих порушень мозкового кровообігу. Присутніми були неврологи і нейрохірурги Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської, Львівської областей, близько 150 учасників. На конференції обговорювались питання сучасних підходів до лікування гострих порушень мозкового кровообігу. 

Професор Смоланка В.І. проаналізував підходи і можливості лікування ішемічних і геморагічних інсультів. Були озвучені, згідно міжнародних рекомендацій і на основі доказової бази, не рекомендовані до використання при ішемічному інсульті препарати: ніцерголін, пентоксифілін, пірацетам, прекурсори холіну, сорбітол, маніт, еуфілін, кофеїн, актовегін, кортикостероїди, великі дози гепаринів, блокатори кальцієвих каналів. Одним з найбільш  ефективних і перспективних методів лікування, який сприяє зменшенню інвалідизації пацієнтів з ішемічним інсультом, проф. Смоланка вважає нейропротекцію. Препаратом вибору моно- чи комбінованої нейропротекції професор вважає церебролізин, при умові використання його з перших годин захворювання в дозах 20-50 мл. на добу.

Обласний невролог Івано-Франківщини к.м.н. Чмир Г.С. розповіла про досвід застосування тромболізису у пацієнтів з ішемічним інсультом, наголосивши на ефективності і одночасно - обмеженнях для широкого застосування даного методу (етіологія процесу, час поступлення в стаціонар, супутня патологія, ін.). Натомість застосування церебролізину вважає доцільним практично у всіх пацієнтів з гострим порушенням мозкового кровообігу. Досвід використання церебролізину в очолюваному Чмир Г.С. обласному судинному відділенні  дає підстави рекомендувати церебролізин в найгостріший період інсульту в дозах 20-30 мл., курсом – не менше 10 днів.

При обговоренні і в кулуарах всі учасники обласного зібрання були одностайні в думці, що церебролізин був і залишається препаратом вибору для лікування різної цереброваскулярної патології.